ערנות לגזענות

"ערנות לגזענות" - קבוצת עבודה ולמידה בנושא היחס לאחר, גזענות ואחריות


התכנית "ערנות לגזענות" נועדה להתמודד עם תופעות שונות של אי קבלת האחר בקרב בני נוער. קבלת האחר, פלורליזם, קידום בני נוער מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית בלי קשר למוצאם ומניעת גזענות הם מעקרונות הליבה שלנו. האגודה רואה עצמה פועלת כמובילת דרך וכבעלת אמירה חינוכית וחברתית חד משמעית בנושא.

בכל מוסדות האגודה מתקיימות שגרות מגוונות של התמודדות עם שאלת היחס אל "האחר", קבלת השונה ואף עם גילויי גזענות הצצים מפעם לפעם. אך האם המודעות שלנו לנושא, כארגון חינוכי, מחודדת דיה? האם לצוותים החינוכיים שלנו יש כלים להתמודד עם תופעות קונקרטיות כאשר אלה מתרחשות? האם הם עצמם מודעים לדעות קדומות שלהם עצמם? התכנית "ערנות לגזענות" נועדה לפתח את המודעות ואת היכולות להתמודדות עם התופעות, באמצעות הכשרת הצוותים החינוכיים במוסדות האגודה.

תהליך הלמידה והעבודה המשותפת הן בסיס ונדבך ראשון לפעילות חינוכית ענפה שאנו מבקשים לקיים באופן שוטף במוסדותינו, בקרב הצוותים ובקרב התלמידים והחניכים, למיגור כל תופעה של גזענות ושלילת האחר – ובאמצעות בוגרינו – בחברה הישראלית בכלל.

משתתפי התכנית הם נציגי מוסדות האגודה השונים, אשר במסגרת פעילות סדנאית הכוללת למידת עמיתים ורפלקציה ובהנחייה מקצועית מפתחים כלי יישום והטמעה במוסדותיהם.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.